Instagram Hesap Çalındı Nasıl Geri Alabilirim

Instagram Hesap Çalındı Nasıl Geri Alabilirim

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?
Eğer dikkat çeken bir hesabınız varsa ya da popüler bir hesaba sahipseniz zaman zaman çalınma riski ile karşılaşabilirsiniz.

Bu gibi durumlarda yapabileceğiniz bazı adımlar bulunmaktadır. Bunlara uyarak hesabınızı kısa sürede geri alabilirsiniz.

İlk olarak uygulamadaki giriş ekranını açmalısınız. Ardından giriş yapmak için yardım al, şeklinde belirtilmiş olan sekmeyi tıklamalısınız.

Burada sizden kullanıcı adı ve e- posta adresiniz istenecektir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey,

Instagram kullanıcı adınızın değiştirilmiş olması ihtimali. instagram takipçi listenizde bulunan bir arkadaşınızdan yeni kullanıcı adını ve eski posta adresinizi girerek bu adımı tamamlamalısınız.

Hesap bulunma işlemi tamamlandığında size seçenekleriniz sunulacaktır. Size uygun bir opsiyon yoksa, sonraki aşamada ‘daha fazla yardım’ kısmını kullanıp sizin olduğunuzu teyit etmeniz lazım. 1- 2 gün içinde Instagram size geri dönüş sağlayacaktır.
                       Hesabınızın Çalınmaması İçin Ne Yapmalısınız?
Instagram hesabınızın çalınma nedenleri arasında yalnızca bireysel hacker atakları değil, üye olduğunuz web sitesi ve uygulamaların da payı büyüktür.

Özellikle Instagram takipçi satın alma sitelerini kullanırken, güvenilir olanlarını seçmeye özen göstermelisiniz.

Şifrenizi istemeyen ve bilinen siteleri tercih etmelisiniz. Bununla beraber bazı uygulamalara Instagram ile giriş yapabiliyorsunuz.

Fakat bu uygulamalara bu şekilde giriş yapmak istediğinizde sizi sahte bir arayüze yönlendiriyor ve bu şekilde bilgilerinizi direkt alabiliyorlar. Hem uygulama kullanımında hem de instagram takipçi hilesi sitelerinde bu konuya dikkat etmeniz önemli.

2018-06-09 23:25:36

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Takipcilerbizden ile Fenomen Olabilirsiniz!

Takipcilerbizden ile Fenomen Olabilirsiniz!

Takipcilerbizden ile Fenomen Olabilirsiniz! Günümüzde Instagram kullanan çoğu kişinin önceliklerinden biri daha fazla tanınmak ve gönderilerini daha fazla kişiye ulaştırmak. Bu hedef, kişisel

İnstagram Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır?

İnstagram Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır?

İnstagram Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır ? Günümüzün en popüler Sosyal Medya mecralarından biri olan İnstagram’da, İnstagram takipçi sayısı fazla olan hesaplar için başta olmak üzere,

İnstagramın Özellikleri ve Püf Noktaları

İnstagramın Özellikleri ve Püf Noktaları

İnstagramın Özellikleri ve Püf Noktaları İnstagram, günümüzün en popüler Sosyal Medya mecralarından biridir. Günden güne kullanıcı sayısı artan İnstagram, gerek fenomenleri, gerek reklam